Jeśli i Ty zastanawiasz się po co budować Maszynę Goldberga to musisz wiedzieć, że jesteś na wiele lepszej pozycji niż sam konstruktor i wynalazca, który nie bardzo wiedział po co to robi. Czy Maszyna Goldberga powstała przez przypadek, czy może jej powstanie zawdzięczamy szalonemu zakładowi, który Rube zawarł ze swoim kolegą z kamienicy. Tego nie wiemy, ale grunt, że powstało narzędzie, właściwie machina, która intryguje od lat.
Z dużą dawką prawdopodobieństwa należy przyjąć, że nie robił tego dla sławy - może trochę na zlecenie Agencji Everal jako prototyp dzisiejszych eventów integracyjnych 🙂 Jeśli chcesz się przekonać jak mu wyszło, koniecznie zamów Machinę Goldberga na swój event.
Najtrudniejszym krokiem w przygotowaniu eventu pod nazwą Maszyna Goldberga jest znaleźć zadanie, który Mechanizm Goldberga wykona za Ciebie. Jak już to wymyślisz praca powinna iść z górki. Celem budowy Maszyny Goldberga jest przekazywania ruchu od jednego elementu do drugiego, tak aby finalnie cała konstrukcja wykonała za uczestników prostą czynność.
Podsumowując, Machina Goldberga w niezwykle skomplikowany sposób wykonuje banalnie proste zadanie. Czym droga do sukcesu dłuższa, tym lepiej.
Osiągnięcie jednego prostego celu zostanie jednak poprzedzone kilkoma godzinami współpracy i integracji Twojego zespołu.
Aby konstrukcja zadziałała właściwie, należy wykonać szereg kroków, które doprowadzą Cię do wielkiego finału - wdrożenie wyjątkowego team buildingu w Twojej firmie, zaangażowania pracowników i osiągnięcia spektakularnego sukcesu.
Jeśli tego chcesz - jesteś w doskonałym miejscu - zespół firmy eventowej Everal pomoże Ci stworzyć wyjątkowy program team building.
Stworzyć Maszynę Goldberga to jedno, ale sprawić by Twój team firmowy obudził w sobie zaskakującą kreatywność, współpracę i by każdy uczestnik eventu polegającego na budowaniu firmowej Maszyny Goldberga w efektywny sposób wkroczył w proces team buildingu to drugie.
Ale zacznijmy od początku 🙂
Machina Goldberga to wyjątkowy układ, którego zadaniem jest na zasadzie kostek domino, uruchomić poszczególne elementy konstrukcji, które wcześniej w kreatywny sposób stworzyli Wasi firmowi inżynierowie. Podczas budowy Maszyny Rube'a Goldberga, każdy ma szansę zostać projektantem, budowniczym czy też inżynierem ruchu lub księgowym.
Bardzo często nasi goście wracają do nas z opinią, że gra szkoleniowa team building, której celem jest budowa Maszyny Goldberga to bardzo angażujący i często zaskakujący zespołowy event. Konstrukcja Machiny Goldberga często wymaga od uczestników zaangażowania, kreatywności, innowacyjności i twórczego podejścia do tematu
W konstruowaniu maszyny Goldberga niezwykle ważnym elementem całości jest współpraca pomiędzy zespołami oraz ćwiczenie i wdrażanie komunikacji pomiędzy grupami projektowymi. Celem szkolenia i budowy tej wyjątkowej konstrukcji, jest budowa perfekcyjnie działającego mechanizmu, który na zasadzie domina wprawi całość w ruch.
My przedstawimy Wam proste zadanie, które wykona za Was Mechanizm Goldberga. Waszym celem będzie budowa szeregu elementów, które wykonają kilka dość skomplikowanych czynności.
Konstrukcja Maszyny Goldberga uczy współpracy i wymaga siły zespołu. Aby osiągnąć sukces należy opracować wspólny projekt z części mechanizmu maszyny, tak aby w sali konferencyjnej lub plenerze mogła powstać wyjątkowa Machina Goldberga.
Własny projekt Maszyny Goldberga należy połączyć z dostępnymi częściami, które są potrzebne do budowy Machiny. Wszystkie te czynności należy skorelować z dostępnymi projektami i przystąpić do budowy. Nowo powstały projekt należy połączyć z elementami stworzonymi przez sąsiednie zespoły.
Kreatywna gra integracyjna, wyjątkowa atrakcja szkoleniowa, którą niewątpliwie jest budowa machiny Goldberga doskonale wpływa na team building zespołu. Jest to czas, w którym pracownicy biorą udział w bardzo angażujących zadaniach, a finalnie w procesie integracji.
Proces budowy Machiny Goldberga może zostać wykorzystany do spotkania z trenerem, który omówi zachowania zespołu, jakie zachodzą w grupie podczas budowy mechanizmu Maszyny Goldberga. Jest to idealna forma podsumowania całego programu, a może wstęp do bardziej zaawansowanego szkolenia.