Znajdujesz się tutaj:

Czas na spotkania integracyjne

Opublikowano:
4 stycznia, 2022

Nowy rok, nowe możliwości

Spotkania integracyjne w 2022 roku z pewnością będą inne niż te znane nam dotychczas. Jak głosi stare przysłowie: Nowy Rok - nowe możliwości, a dokładnie 365 dni na nowe wyzwania.

W kwestii imprez integracyjnych nie powinno być zatem inaczej.

Wraz z początkiem roku i coraz śmielszymi działaniami organizatorów wydarzeń firmowych proponujemy czym prędzej zabrać się za poszukiwanie dostawcy usług związanych z imprezą integracyjną. Jeśli wydaje Ci się, że imprezę integracyjną możesz zorganizować w zaledwie kilka chwil to niestety musisz mieć świadomość, że mocno prawdopodobnym jest to, że nie wyjdzie tak jak zakładasz.

Spotkania integracyjne - organizacja

Imprezy integracyjne, a szczególnie ich organizacja to wieloetapowy proces, na który składa się wiele czynników zewnętrznych jak wybór hotelu, dobór atrakcji, degustacja menu czy też organizacja transportu. Aby te wszystkie czynniki połączyć w całość - potrzeba czasu i zaangażowania.

Imprezy firmowe a współpraca z dostawcami

Planując spotkanie integracyjne jest bardzo mocno prawdopodobnym, że będziesz musiał komunikować się nie tylko pomiędzy pracownikami swojej firmy, ale także z pracownikami firm zajmujących się dostawą niezbędnych Ci usług. Musisz pamiętać, że udane imprezy integracyjne do system składający się z wielu połączonych komórek.

Pracownicy firm zewnętrznych muszą w szczegółowy sposób wywiązać się z ustaleń dotyczących imprezy, tak aby nic nie popsuło planowanej konferencji czy zabawy. To właśnie relacje z nimi są kluczowe do powodzenia Twojej misi, którą jest przecież organizacja integracji dla pracowników.

Czas zaplanować spotkania integracyjne

Jeśli relacje pomiędzy pracownikami są dla Was ważne to z pewnością powinniście zaplanować w najbliższym czasie organizację wyjazdu integracyjnego. Wyjazdy integracyjne pozytywnie wpływają na budowanie więzi w zespole i zdecydowanie dobrze wpływają na dobrą atmosferę w miejscu pracy.

Zgrany zespół to z pewnością cel każdego managera. Zmotywowany do pracy zespół z pewnością pozytywnie wpłynie na wydajność pracowników, a jak powszechnie wiadomo wydajni pracownicy to mniej konfliktów, mniej zwolnień lekarski, mniej narzekania i marudzenia.

Wszystko to oczywiście przekłada się na wzrost motywacji do pracy, a co za tym idzie zwiększa zysk firmy. Większy zysk firmy to nic innego jak większy budżet na wyjazdy integracyjne.

Rodzaje spotkań integracyjnych

Różne formy integracji dla pracowników stały się faktem. Team building może odbywać się zarówno wewnątrz firmy, podczas wyjazdowych imprez integracyjnych, warsztatów kulinarnych czy też gier miejskich. Warto także pamiętać o imprezach sportowych czy programach csr.

Imprezy integracyjne już na stałe wpisały się w wiele firmowych kalendarzy i z pewnością uwzględniane są przez zarząd w planowaniu każdego roku w działaniach organizacji.

Integracja dla pracowników to z pewnością odskocznia od codziennych obowiązków. Na imprezie integracyjnej, pracownicy mogą otrzymać dawkę niezapomnianych wrażeń, które z pewnością pozostaną z nimi na bardzo długo. A pozytywne wspomnienia związane z firmą to dobre wspomnienia.

Goście podczas imprez integracyjnych

Bardzo dobrym trendem jest udział w imprezach integracyjnych zaproszonych gości. Nie ma tu znaczenia czy są to rodziny czy też tylko osoby towarzyszące. Ważne, że czym pracownik lepiej czuje się w miejscu pracy to tym chętniej spędza w nim czas. Pracodawcy powinno zależeć, aby nikt nie uciekał z pracy przed czasem.

Imprezy firmowe - najbardziej popularne formy

Warsztaty gotowania to czas kiedy to pracownicy stają się kucharzami. Pod okiem doświadczonego kucharza zamieniają swoje miejsce pracy na stworzoną lub też wynajętą na potrzeby eventu kuchnię, w której świetna zabawa przeplata się z niesamowitymi zapachami.

Nauka gotowania to czas w którym wielu z zaproszonych gości będzie mogło nauczyć się z pewnością czegoś nowego. Nowe smaki, kulinarne sztuczki czy też zaskakujące połączenia staną się faktem.

Wszystko to będzie także szansą na poznanie form łącznia wina z jedzeniem czy też samodzielne zadbanie o wyżywienie podczas kolacji. Nie ma przecież nic bardziej zachwycającego niż samodzielnie przygotowany posiłek.

Gwarantujemy, że w takiej opcji, każdy z uczestników będzie się starał jeszcze bardziej, a impreza zorganizowana przez pracodawcę będzie doskonałą okazją na integrację zespołu Twojej firmy.

Kolejnym, doskonałym pomysłem na spotkanie integracyjne dla Twojego zespołu są z pewnością imprezy sportowe. Imprezy integracyjne z dawką ruchu pozytywnie wpływają także na zdrowie pracowników.

Warsztaty kulinarne to nie wszystko. Kolejnym świetnym pomysłem są:

Imprezy tematyczne dla pracowników

Pracownicy, których zapraszamy do integracji podczas imprezach tematycznych wcielają się w przypisane im role. Dla pracowników uczestniczących w tego typu eventach nie potrzeba specjalnych kwalifikacji ani szkoleń - wystarczy humor i pomysł na siebie. Każdy pracownik powinien wcielić się w przypisaną mu rolę i odegrać ją możliwie jak najlepiej.

Imprezy sportowe w miejscu pracy

Możesz je przygotować w swojej firmie, oczywiście pod warunkiem, że wokół Twojego przedsiębiorstwa znajduje się odpowiednio dużo miejsca, które pozwala na integrację pracowników. Teren zielony to duże możliwości. Począwszy od możliwości organizacji grilla, poprzez atrakcje a na strefach chill out kończąc.

Imprezy integracyjne organizowane w najbliższym sąsiedztwie firm to okazja, by rodziny pracowników poznały zarząd firmy, by zobaczyły że firma liczy się z pracownikami i że zależy jej by budowali pozytywne relacji pomiędzy sobą. Spotkania integracyjne pod firmą także szansa, aby zebranym gościom pokazać firmę i wspólnie uruchomić np. nową linię produkcyjną.

Zabawy integracyjne na imprezę

Sportowe zabawy integracyjne to nie tylko rywalizacja, znajdziesz w nich naprawdę bardzo ciekawe atrakcje. Udział w nich powinien być dla Twoich pracowników przyjemnością i sprzyjać budowie relacji.

Dla każdego pracownika, każda atrakcja jest z pewnością odrobinę inna i inaczej podbierana. W ofercie naszej firmy jest bardzo dużo rodzaju spotkań integracyjnych, podczas których możesz zadbać o zadowolenie swoich pracowników: zapewnić im emocje, smaczny katering, gry integracyjne czy sprawić, by atmosfera wokół działań Twojego teamu była wspaniała.

Gry miejskie dla firm to kolejny pomysł na udane spotkanie integracyjne i odskocznie od codziennych obowiązków.

Naszą pasją są gry miejskie dla pracowników firm

Uczestnicy spotkań w formie gier miejskich mają zagwarantowaną naprawdę dużą dawkę team buildingu. Tego typu imprezy organizujemy na terenie całego kraju. Nie tylko w dużych miastach, także w małych miasteczkach czy kurortach.

Zapewniamy pracownikom motywacyjne wyjazdy pełne przygód, wyjazdy podczas których mogą rozwiązywać tajemnicze zagadki czy też podczas imprezy zaprosić do udziału lokalną społeczność, z którą mogą stworzyć coś wyjątkowego w ramach działań i imprez CSR.

Gry miejskie bardzo często organizowane są wokół obiektów konferencyjnych, tak by zorganizowanie ich było nie tylko przyjemnością, ale także by do udziału w nich zgłosiło się jak najwięcej chętnych osób, uczestniczących oczywiście w wyjeździe integracyjnym.

Integracja pracowników a przepisy

Uczestnicy gier miejskich muszą jednak pamiętać, że to co przygotował dla nich pracodawca z pomocą agencji eventowej nie zawsze jest dostępne dla nich indywidualnie. Oznacza to, że może wydarzyć się sytuacja, podczas której w trakcie gier miejskich wejdziesz do przestrzeni, które normalnie są niedostępne. Pamiętaj, aby nie nadużywać miejsc odkrytych podczas integracji.

Firmowe imprezy integracyjne hitem roku 2022

Dobra impreza integracyjna może przybierać różne formy: od małych spotkań dla najbardziej wyróżnionych pracowników po spotkanie kadry pracodawcy. Ważne aby zaplanować ją z głową i tak by każdy z integracji coś wyniósł. Rok 2022 będzie z pewnością rokiem eventów.

Integracja pracowników - kiedy?

Nie ma to większego znaczenia. Może być okazji sukcesu, przejęcia czy tak zwyczajnie z potrzeby, którą do pracodawcy zgłoszą jest zespoły projektowe. Ważne, aby było zrobione to z głową i pomysłem, z którego każda ze stron coś dla siebie wyniesie.

Polecane Artykuły

Potrzebujesz więcej informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.
Copyright © 2021 – 2024 All Rights Reserved
Realizacja: xseox.pl
crossmenu