Znajdujesz się tutaj:

Regaty dla firm

Opublikowano:
18 maja, 2022

Co to są regaty?

Są to zawody sportowe organizowane na wodzie lub na lodzie. Z regat organizowanych na wodzie można wyszczególnić: motorowodne, wioślarskie, windsurfingowe i żeglarskie.
Wiele jachtklubów, stanic żeglarskich czy firm eventowych oferuje możliwość udziału nie tylko osobą z patentem, ale także niedoświadczonym uczestnikom.

Reasumując jest to wyścig lub wiele wyścigów, w których wygrywa załoga potrafiąca najlepiej wykorzystać swój jacht przy jednoczesnym dobraniu odpowiedniej taktyki

Firmowe regaty żeglarskie

Ten typ aktywności team building, w szczególny sposób pomaga polepszyć współprace pracowników z małych i dużych przedsiębiorstw. Regaty firmowe wspomagają przy poznaniu siebie nawzajem. Rejs podczas regat wymaga ciągłe skupienia, imituje środowisko pracy, gdzie cały czas się coś dzieje. To także doskonała forma promocji i budowania wizerunku firmy.

Jak się przygotować na regaty firmowe?

Przed wypłynięciem w faktyczny rejs, osoby bez patentu i jakiegokolwiek doświadczenia powinny się dokształcić co to jest żeglarstwo i co wymaga się od uczestników, by jacht płynął tam gdzie chcemy. Jak wiatr własny, rzeczywisty i pozorny wpływają na kurs. Jeżeli nie mamy chęci, albo nie wiemy gdzie szukać informacji, z pomocą przychodzą nam kursy żeglarskie. Zagwarantują nam lepsze tłumaczenie, a niżeli poradniki w internecie.

Na jakim jachcie?

To już zależy od tego w ile osób chcemy pływać, ile jesteśmy wydać, oraz czy jak bardzo boimy się przechyłów. Zorganizowanie zawodów na jachcie typu Omega, wydaje się bardzo sensowne. Potrafią dostarczy masę frajdy za stosunkowo małą kwotę, Rejsy na tych jachtach są dynamiczne i przyjazne dla osób niedoświadczonych.

Forma eventu firm regaty

Najbardziej popularną formą regat to regaty, gdzie wszystkie jachty rywalizują ze sobą. Na akwenie ustawione są boje zwrotne, które będą kierowały jachty na właściwy kurs. Ilość okrążeń czy sama długość poszczególnych zwrotów zależy od warunków wiatrowych oraz czasu przeznaczonego na poszczególne rejsy.

Ilość potrzebnych jachtów

W zależności od tego ilu mamy uczestników, organizujemy tyle jachtów by cała wachta przyczyniły się do wygrania regat. Wtedy rejsy dostarczają wszystkim pozytywnych wrażeń, wraz z uczuciem spełnienia.

Firmowe regaty żeglarskie w Everalu

Organizacja regat to dla nas nie pierwszyzna. W naszej ofercie znajduje się pełne wyżywienie, wysoce wykwalifikowani sternicy, a także regaty dla firm na pontonach, własnoręcznie zbudowanych tratwach i oczywiście na jachtach żaglowych.

Organizujemy wyścigi dla firm, gdzie jachty śródlądowe sprawdzają się wyśmienicie. Tego typu impreza gwarantuje dużo emocji, niezapomniane wrażenia, fantastyczną atmosferę, a także bardzo dużo zabawy. Pieczę nad uczestnikami nad całym wydarzeniem sprawować będzie komisja regatowa.

Jak to będzie:

  • podzielimy Was na zespoły,
  • wprowadzimy Was w zasady regat firmowych,
  • firmowi sternicy, którzy posiadać będą uprawnienia, mogą przejąć obowiązki kapitanów,
  • grupowo weźmiecie udział w szkoleniu żeglarskim,
  • czas regat uzależnimy od Waszego harmonogramu eventu,
  • najważniejszą zasadą będzie team building, a ograniczeniem zakaz zderzania.

Po regatach rozdamy przygotowane wcześniej puchary i zaprosimy na ognisko przy akompaniamencie koncertu szantowego. Dodatkowo po regatach proponujemy zwiedzanie jeziora, wraz z jego wszelkimi jego zakamarkami.

Polecane Artykuły

Potrzebujesz więcej informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.
Copyright © 2021 – 2024 All Rights Reserved
Realizacja: xseox.pl
crossmenu