Znajdujesz się tutaj:

Imprezy dla dzieci

Opublikowano:
9 sierpnia, 2019

Imprezy dla dzieci

To nie lada wyzwanie dla każdej firmy zajmującej się organizacją eventów.

Dlaczego?
Dzieci mają zupełnie inne oczekiwania, a także potrzeby niż dorośli. Posiadają dużą potrzebę ruchu, rozwoju wyobraźni i kreatywności. Czasami ciężko jest im skupić na czymś uwagę przez dłuższy czas. Wymarzona impreza dla dzieci powinna posiadać wszystkie atrakcje, które zaspokoją potrzeby najmłodszych.

Idealna impreza dla dzieci

Czy jest możliwe aby przygotować idealną?
Oczywiście!

Podstawowa zasada: nie poddawaj się i zacznij nietuzinkowo myśleć. Organizując eventy czy imprezy dla dzieci trzeba się przestawić o 180 stopni. Zastanowić się czego oczekują od nas najmłodsi, jakie zabawy, gry, różnego rodzaju konkurencje stworzyć, aby było to dla nich ciekawe, interesujące. Dzieci się szybko nudzą, potrzebują częstej zmiany zajęcia, różnego rodzaju modyfikacji. Dlatego warto jest zorganizować kilka stanowisk o zupełnie różnej charakterystyce. Możesz stworzyć miejsce dla dmuchańców. Wielkie, kolorowe, atrakcyjne, które przyciągają uwagę zawsze. Idealne do wybiegania się, skakania i  zabawy. Ponadto to nie tylko ‘surowa’ atrakcja. To także możliwość zawarcia nowych znajomości, przyjaźni i szeroko pojętej integracji. Przecież znajduje się na nich cała gromada dzieci, które się razem bawią. Rzadko kiedy u najmłodszych występuję coś takiego jak  „wstyd”. Zazwyczaj są one otwarte, szukają kontaktu, nie mają problemu z zapoznaniem się z nowymi osobami. Dmuchańce to doskonały pomysł jako atrakcja na imprezy dla dzieci.

Warsztaty na imprezy dla dzieci

Fajnym rozwiązaniem jest zrobienie stanowisk z różnymi warsztatami. Nie wszystkie dzieci lubią przez cały dzień biegać i skakać, a nawet te najbardziej aktywne lubią czasem usiąść i w spokoju coś porobić. Dzieci uwielbiają pracować nad czymś co przynosi konkretny efekt. Robienie mydełek, tworzenie świec, czy lasów w słoiku na pewno znajdą swoich fanów wśród najmłodszych. To właśnie tutaj mogą dać oni swój popis kreatywności. Podczas takich warsztatów dzieci uczą się cierpliwości, rozwijają swoje plastyczne umiejętności. Dodatkowo można zorganizować eksperymenty, bo jak wiemy ciekawość dzieci nie zna granic, a właśnie eksperymenty są w stanie skupić ich uwagę oraz czegoś nauczyć w fajny, zabawny sposób.

Gry i zabawy na imprezy dla dzieci

Mamy już dmuchańce, warsztaty, a co z grami i zabawami? Tutaj zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie przeróżnych aktywności fizycznych czy wyzwań. Mile widziane są wyścigi. To jest nauka zdrowej rywalizacji, którą większość dzieci uwielbia, poprzez zabawę. A jeśli ktoś nie lubi rywalizacji lub boi się przegranej? To zdecydowanie warto postawić na różnego rodzaju zabawy. Tutaj nie ma ani wygranych, ani przegranych.  Taką możliwością są zabawy z chustą animacyjną Klanza. Do tej aktywności potrzebna jest większa liczba uczestników, ale dzięki temu dzieci samoistnie się integrują, wspólnie się bawią i spędzają czas.

Ponadto na piknikach dobrze jest zorganizować stanowisko dla malowania buziek, bo ono zawsze się cieszy dużą popularnością wśród dzieci. Wszyscy wiemy, że piknik bez malowania buzi to nie jest prawdziwy piknik. To jest zdecydowany must have podczas imprez dla dzieci.

Czy warto organizować specjalne stanowiska z jedzeniem? Pewnie! Maszyna do waty cukrowej oraz popcorn’u ma również swoich fanów. Zarówno młodszych…. Jak i starszych.

Organizując imprezę dla dzieci warto przemyśleć tematykę czy scenografię. Czy są one w ogóle potrzebne, a jeśli tak to zdecydowanie dobrać atrakcje właśnie pod motyw przewodni, który wybraliśmy. Dzięki dobrze stworzonej atmosferze dzieci będą się o wiele lepiej bawić, a nawet bardzo możliwe, że lepiej zapamiętają Twoją imprezę. A właśnie taki mamy cel, prawda? Pod temat przewodni imprezy można dobrać nie tylko atrakcje, konkurencje, ale także muzykę, czy dodatki.

Pamiętaj, że organizowanie imprez dla dzieci jest, oprócz wyzwaniem, wielką satysfakcją. Widząc uśmiechnięte dzieci od razu będziesz wiedział, że Twoja ciężka praca się opłacała. Już znasz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące organizacji i specyfiki tych imprez także czas zabrać się do roboty!

 

Polecane Artykuły

Potrzebujesz więcej informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.
Copyright © 2021 – 2024 All Rights Reserved
Realizacja: xseox.pl
crossmenu