Znajdujesz się tutaj:

Gry terenowe organizacja

Opublikowano:
7 maja, 2019

Gry terenowe - organizacja

Gry terenowe są formą team- buildingu, która jest doskonałym rozwiązaniem dla większego zespołu. Jeśli chcesz zintegrować zespół, nauczyć ich pracy w grupie to koniecznie musisz spróbować gier terenowych. Aktywnie spędzenie czasu, zabawa, integracja…. To tylko niektóre ich zalety. Ponadto posiadają one aspekt edukacyjny. Podczas gier terenowych uczestnicy poznają zagadnienia związane z tematem przewodnim, którym może być np. nowy produkt. Takim tematem może być także miejsce, znana postać lub zupełnie coś innego. Kreatywność nie zna granic!

Na czym polega organizacja gier terenowych?

Zasadniczo gry terenowe można podzielić na parę rodzajów. Pierwsza grupa to gry miejskie, o których post znajduje się już na naszym blogu. Warto przeczytać! Kolejną formą jest questing. To jedna z ciekawszych form zabawy, za pomocą której odkrywasz dziedzictwo narodowe, zarówno przyrodnicze, jak i antropogeniczne. Na podstawie wskazówek, podanych w formie wiersza, oraz mapy grupa ma za zadanie dotrzeć do mety. A na mecie?.....a na mecie znajduje się skarb! Aby go zdobyć uczestnicy muszą podać hasło, które uzupełniali wraz z pokonywaną trasą. Obecnie gry questing są popularną formą spędzania czasu wolnego w miastach. Coraz więcej miejscowości posiada trasy ora aplikacje questingowe. Jest to sposób promocji danego miejsca, zachęcenia turystów do odwiedzenia go. Aplikację do organizacji gier questingowych mamy także w EVERAL. Wykorzystujemy w niej możliwość uczestnictwa wielu graczy, tworzymy quizy, wyznaczamy zadania oparte o tworzenie zdjęć, filmów. Aplikacja questingowa pozwala nam na bieżąco śledzić osiągnięcia zespołów czy statystyki. Nowe technologie zmieniają świat team building i integracji. Rozgrywki przenoszą się do świata multi wirtualnego. Łączymy przejście strumienia ze wskazówkami odnajdywanymi w smartfonie. Na koniec trafiamy do lasu, gdzie pośród piaszczystych polan ukryte są dedykowane rozgrywkom pnie.

Gra terenowa „na azymut”

Inną formą gier terenowych jest zgadywanka terenowa, gdzie na podstawie wcześniej wybranego motywu uczestnicy dostają mapę z zaznaczonymi punktami. W każdym miejscu, do którego dotrą czekają na nich zadania i niespodzianki, które są dobrane specjalnie pod temat przewodni. Jest to typowa gra wywodząca się z klasycznych podchodów czy gier harcerskich. Wykorzystujemy w niej wiedzę i spryt uczestników, uczymy po której stronie drzewa rośnie mech. Organizacja gier terenowych typu podchody to aktualnie także najtańsza i najmniej skomplikowana forma organizacji gier terenowych. Taką grę przygotować można w zasadzie w dowolny miejscu. Bez znaczenia czy jest to las, miasto. Idealnie sprawdzi się podczas firmowej integracji ale i podczas gry urodzinowej.

Geocaching – odmiana gier terenowych

Jedną z bardzo popularnych w ostatnim czasie odmian gier terenowych jest geocaching. Geocaching polega na aktywnym poszukiwaniu drobnych skarbów, ukrytych przez innych uczestników lub organizatorów gier geocaching. Owe skarby to tzw. skrzynki geocachingowe, w których najczęściej znajdziemy ołówek oraz listę osób, które przed nami wspomnianą wcześniej skrzynkę już odnalazły.
Rozwój gier terenowych takich jak geocaching czy questing w ostatnich latach zawdzięczamy z pewnością bardzo silnemu rozwojowi telekomunikacji. Dzięki temu każdy z nas ma w kieszeni smartfona z gps. Smartfony umożliwiają także instalację aplikacji organizatora. Nowe technologie sprawiają, że gry są w zasadzie zawsze pod ręką. Organizacja gier geocaching w Everal opiera się o wykorzystanie klasycznych, ręcznych nawigacji GPS. Takie rozwiązanie pozwala nam stworzyć unikalne skrzynki, dostosowane pod temat gry. Mamy pewność, że nikt poza zainteresowanym uczestnikami naszej geocachingowe gry ich nie odnajdzie.

Czy gry terenowe są kreatywne?

Gry terenowe mają wiele zalet. Główną jest dobra zabawa, która towarzyszy uczestnikom non-stop. Przez cały czas się integrują, współdziałają, bawią i uczą. A przecież dobrze wiemy, że najlepiej się uczymy poprzez zabawę. Ponadto jest to dodatkowa aktywność fizyczna w ciągu dnia. Przecież podczas Questu, czy innych gier terenowych przechodzimy te parę kroków. Gry terenowe są unowocześniane pod każdym aspektem. Uczestnicy mogą albo używać tradycyjnych map, albo swoich telefonów komórkowych i specjalnych aplikacji, a wszystkie punkty zdobywać za pomocą kodów QR.  To również zachęca do wzięcia udziału w tych aktywnościach.

Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, pracę w grupie oraz masz ochotę spędzić fajnie czas to zdecydowanie powinieneś wziąć udział w grach terenowych. Jeśli chcesz poznać naszą ofertę na taką grę, dowiedzieć się gdzie możemy zorganizować grę terenową dla Ciebie i Twojego zespołu – koniecznie skontaktuj się z nami.

Polecane Artykuły

Potrzebujesz więcej informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.
Copyright © 2021 – 2024 All Rights Reserved
Realizacja: xseox.pl
crossmenu