Znajdujesz się tutaj:

Piknik firmowy - o co chodzi?

Opublikowano:
21 lutego, 2020

Piknik firmowy - o co chodzi?

Piknik w samoistnym znaczeniu tego słowa, ma na celu spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu – w plenerze wraz z elementami rozrywki. Piknik firmowy jest to jeden ze sposób realizacji wydarzenia integracyjnego dla firm, stanowi indywidualną oraz zamkniętą imprezę integracyjną przeznaczoną dla pracowników różnego rodzaju firm.

Podejście do każdego wydarzenia jest indywidualne oraz tematycznie przygotowane pod kątem uczestników imprezy. Zostają dobrane odpowiednie formy atrakcji piknikowych, programy oraz sprzęt do realizacji animacji i wspólnej integracji.
Piknik firmowy ma na celu budowanie wzajemnych relacji w grupie, bądź poprawę już istniejących oraz sprawdzenie swoich umiejętności podczas zabaw i gier przygotowanych przez organizatorów wydarzenia firmowego. Impreza integracyjna może doskonale zmienić wpłynąć na stosunki panujące w danym przedsiębiorstwie, zniwelować konflikty lub nieporozumienia. Event firmowy to także doskonała okazja aby budować zaufanie wśród współpracowników, co jest jednym z najważniejszych elementów poprawnie funkcjonującego zespołu oraz podstawą każdej firmy, która za cel stawia sobie rozwój i wzrost. Impreza firmowa daje możliwość pozytywnie rozwija więzi pomiędzy zespołem czy rodzinami pracowników. Dzięki takiej imprezie integracyjnej uczestnicy mają szanse na zmianę otoczenia, ukształtowanie wzajemnych relacji w drużynie, rozwijanie kreatywności oraz na fajne spędzenie czasu poza codziennym miejscem pracy. Zaplanowanie tego typu imprezy dla zespołów firmowych ma pozytywny odbiór zarówno w wewnętrznych relacjach firmy, jak i służy promocji wizerunku.

Organizacja pikniku firmowego

Co warto przypomnieć organizacja jakiegokolwiek wydarzenia, nie tylko firmowego, powinna zostać przeprowadzona przede wszystkim profesjonalnie, z pomysłem oraz z zaangażowaniem organizatorów i uczestników. Podczas organizacji pikniku firmowego należy pamiętać o kilku aspektach, które umożliwią ci przeprowadzenie super imprezy, której efektem będzie zadowolenie uczestników.
Najważniejszym punktem jest dobre zaplanowanie takiego przedsięwzięcia oraz odpowiedzenie sobie na pytania: dla kogo? kiedy? gdzie? które umożliwią lepszy dobór elementów organizowanego pikniku firmowego. Po scharakteryzowaniu grupy oraz potrzeb uczestników, zabieramy się za ustalenie daty eventu, która odgrywa bardzo istotną rolę. Trzeba wybrać dogodny termin, aby każdy z uczestników wydarzenia, miał możliwość wzięcia w nim udziału.

Miejsce na piknik firmowy

Kolejnym czynnikiem jest miejsce, które powinno być przygotowane pod ilość osób oraz charakter zabaw integracyjnych. Warto zwrócić uwagę na zmienność pogody i możliwość rozłożenia namiotu na danym terenie piknikowym, który pomieści gości w razie niesprzyjających warunków lub nagłego załamania się aury. Atrakcje oraz sprzęt wykorzystany podczas animacji i zabaw integracyjnych powinny być dobrane tematycznie oraz ciekawie, tak aby atmosfera była radosna i angażująca uczestników do współzawodnictwa, aby mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w realizowanych zadaniach. Warto również zwrócić tutaj uwagę na sezon planowanego wydarzenia - letni czy zimowy, tak aby dobrać prawidłowy sprzęt i akcesoria. Planując atrakcje piknikowe czy integracyjne należy stworzyć spójny i kompleksowy plan, który umożliwi utrzymanie atmosfery wydarzenia i dobrą organizację. Dla uczestników ważne jest, aby oprócz zabaw fizycznych mieli czas na odpoczynek i rozmowę ze znajomymi. Jedzenie jest jednym z nieodłącznych elementów każdego pikniku, nie tylko firmowego. Nie sposób o nim zapomnieć. Rodzaj i ilość cateringu czy atrakcji uzależnione są od budżetu wydarzenia. Jako catering możemy warto zamówić pysznego grilla i swojskie smakołyki.

Piknik firmowy gwarantuje udaną zabawę, pozytywne nastawienie do pracy i współpracowników, niezapomniane wrażenia oraz uśmiech od ucha do ucha!

Polecane Artykuły

Potrzebujesz więcej informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.
Copyright © 2021 – 2024 All Rights Reserved
Realizacja: xseox.pl
crossmenu