Znajdujesz się tutaj:

Cele team building

Opublikowano:
18 marca, 2019

Team building

Team building to połączenie paru aktywności mający za zadanie integrację grupy. Stosowany jest w trakcie wyjazdów firmowych, pracy czy czasu wolnego pracowników. Prowadzony na zasadzie warsztatów, zabawy, różnorodnych zadań, czy gier świetnie sprawdza się do budowania pozytywnych relacji w zespole pracowniczym. Nawiązywanie więzi, kontaktów, poznanie swoich kolegów z pracy to tylko niektóre zalety team buildngu. Cała aktywność polega na współpracowaniu jednego zespołu, żeby osiągnąć konkretny, zamierzony cel. Powszechnie uważa się, że jest to podstawa do sukcesu Waszej firmy.  Team building pomaga zniwelować jakiekolwiek istniejące różnice pomiędzy pracownikami, które wynikają z posiadanej wiedzy, doświadczenia, czy obejmowanego stanowiska. Podczas ćwiczeń team building każdy może wykazać się w zakresie przywództwa, negocjacji czy budowania relacji.

Określa się 4 główne podejścia do team buildingu. Pierwszym jest ustanowienie celu. Musi być on realny do zdobycia. Cel powinien być wspólny, żeby zespół miał poczucie, że działa dla dobra firmy.  Wymusi to współpracę pomiędzy osobami.  W organizacjach spotykamy się z różnymi ludźmi. Każdy ma inne podejście do osiągnięcia celu, do działania i do jego realizacji. Zadaniem team buildingu jest sprawić, by osoby o różnym charakterze współpracowały i wypracowały wspólne, jedne podejście, które zadowoli każdego i pozwoli osiągnąć wyznaczony cel. Kolejnym ważnym aspektem jest szanowanie swoich kolegów z pracy, ich stylu bycia oraz obowiązków, które pełnią w danej firmie. Jest to kluczowe do prawidłowej współpracy. Szacunek jest podstawą do budowania sprawnego, efektywnego zespołu. Liczenie się z czyimś zdaniem, nie dyskryminowanie drugiego człowieka to zasadnicze elementy budowania miłej, zdrowej atmosfery wśród zespołu. Takie podejście pomoże przy kwestiach spornych. Następnym aspektem jest rozwiązywanie problemów, a właściwie sposób, który zostanie przyjęty. Zidentyfikowanie głównych problemów związanych z zespołem, czy firmą spowoduje mus współpracy, który będzie prowadzić do znalezienia idealnego rozwiązania. Ostatnim, ale nie wg nas najważnieszym elementem, są relacje międzyludzkie, które panują w firmie. Team building poprawia umiejętności pracy w grupie. Wśród pracowników powstaje zobowiązanie do wsparcia drugiej osoby oraz chęć pomocy w trudnych, dla danej osoby, sytuacjach. Poprawna komunikacja, którą pracownicy zyskają dzięki aktywnościom podczas wyjazdów integracyjnych, ułatwia załatwianie spraw, czy kwestii spornych.

Reasumując imprezy integracyjne oparte o team building poprawią świadomość zespołu. Sprawią, że atmosfera panująca w miejscu pracy jest przyjemniejsza, ludzie milsi, a praca efektywniejsza. Dodatkowo uczy podstaw zachowania, czyli szacunku do drugiego człowieka.  Podczas tych aktywności związanych z team-building’iem, nawiązują się przyjaźnie, które ułatwiają pracę w grupie. Nauka, poprzez wykonywanie różnego rodzaju aktywności sprawiających przyjemność, które samodzielnie są nie do zrealizowania, powoduje integrację zespołu. A wszystko to poprzez zabawę i mile spędzony czas. Dołącz do firm czerpiących wiele z realizacji programów team building. Już dziś zrealizuj wyjazd integracyjny opracowany pod kątem potrzeb Twojego zespołu. Skontaktuj się z firmą eventowa EVERAL.

 

Polecane Artykuły

Potrzebujesz więcej informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.
Copyright © 2021 – 2024 All Rights Reserved
Realizacja: xseox.pl
crossmenu