Znajdujesz się tutaj:

Jenga a Team building

Opublikowano:
21 kwietnia, 2015

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego jedne firmy stają się potęgami rynku, a inne nie mają szans i upadają po roku działalności?
Tak, jest zdecydowanie wiele czynników, które kształtują końcowy rezultat! Nie da się jednoznacznie określić, co może doprowadzić przedsiębiorstwo do upadku lub z drugiej strony wynieść je na wyżyny.

Na organizację wpływa cała masa czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które dla niejednej firmy okazały się barierą nie do pokonania. Rynek jest jak maszyna Goldberga, jak ogromna aparatura, w której jedno zdarzenie pociąga za sobą następne.Innowacyjny produkt u konkurencji powoduje, że od nas również wymaga się więcej i szybciej i lepiej... Upada pionek z domina, ten zwalnia następny … Uderzenie małej kulki wprowadza w ruch dziesiątki małych wiatraków.
Czy nie uważacie jednak, że podstawą dobrze prosperującego przedsiębiorstwa jest jego wnętrze? To jak zintegrowany jest Twój zespół determinuje podstawę sukcesu stanowi o Twojej sile i potędze. To zespół jest fundamentem każdej organizacji.
Idąc dalej, dochodzimy do wniosków, że coraz częściej przy wyborze miejsca zatrudnienia decydujemy się pracować dla kogoś, kto będzie potrafił zarządzać swoim ZESPOŁEM, a nie tylko pracownikami. Prym wiodą miejsca gdzie nie traktuje się ludzi tylko jako narzędzia wytwórczego, a jako zasób, który można rozwinąć, ukształtować i stworzyć swoiste społeczeństwo, do pracy w świetnej w zintegrowanym teamie.
Ile dziennie czasu spędzacie się w pracy, a ile w domu? Oczywiście nie chodzi o to, aby w pracy chodzić w piżamie i papciach. Spokojnie, nie zachęcamy do budowania kominka i montowania łóżek w biurze, trzeba oczywiście umiejętnie oddzielać nasze obowiązki domowe od zawodowych. Nie znaczy to jednak, że nie można, „mówiąc” kolokwialnie, DOBRZE czuć się pracy.
Dlatego właśnie powstało narzędzie do tworzenie ZESPOŁU. Chodzi oczywiście o TEAM BUILDING. Interpretując te słowa dosłownie, chodzi o BUDOWANIE DRUŻYNY. Jest to szereg zadań, konkurencji, które służą szeroko pojętej integracji firm. Bardzo często, zwłaszcza w naszej polskiej kulturze, imprezę integracją kojarzy się najczęściej z „zakrapianą” nasiadówą, gdzie wszyscy rozmawiają w luźnej atmosferze. OK, coś takiego mogło przejść kilkanaście lat temu. Teraz oczekuje się znacznie więcej. I TEAM BUILDING to jest znacznie więcej.
No dobrze, ale skąd na to wszystko fundusze, bo oczywiście ludzie to też kompetencje i umiejętności, trzeba więc ich doskonalić. Więc może to połączyć? Wplatając w zadania team buildingowe treści szkoleniowe, główne hasła, misje naszej firmy tworzymy narzędzie doskonałe.

Czy Wasz zespół jest jak Jenga, z pozoru wiele nieuporządkowanych jednostek, czy też jesteście już na kolejnym etapie wtajemniczenia?

W Jendze, aby wieża z klocków była stabilna, trwała i mogła utrzymać się na swojej konstrukcji, trzeba postarać się o stabilną podstawę i odpowiednie dopasować różne elementy, elementy jednak bardzo podobne. W organizacji, która to z kolei składa się z indywidualnych osobowości i wielu charakterów, dopiero właściwie zarządzanie, motywowane i szkolnie pozwoli Wam stworzyć spójną i doskonale funkcjonującą komórkę przedsiębiorstwa.

Chcecie dowiedzieć się jak to osiągnąć? Zapraszamy za kilka dni. Za tydzień powiemy Wam co możecie osiągnąć dzięki team buildingowi przygotowanemu specjalnie dla Was.

Polecane Artykuły

Potrzebujesz więcej informacji?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Specjalizujemy się w organizacji eventów korporacyjnych. Od 2002 roku dostarczamy kreatywne rozwiązania związane z bezpośrednią realizacją projektów takich jak imprezy integracyjne, pikniki firmowe, konferencje czy wyjazdy motywacyjne.
Copyright © 2021 – 2024 All Rights Reserved
Realizacja: xseox.pl
crossmenu